Zasady adopcji

Cieszymy się, że myślisz o podjęciu Duchowej Adopcji Brata Zakonnego. Taka adopcja może trwać całe Twoje życie, albo tylko jakiś okres czasu (np. miesiąc, pół roku, rok), w zależności od Twoich chęci i możliwości (nawet po śmierci brata zakonnego – tak, aby trafił on do nieba i stamtąd wstawiał się za nami :)).

Zobowiązanie polega na tym, że dana osoba zobowiązuje się do codziennej modlitwy za wybranego przez siebie brata zakonnego w czasie trwania adopcji.

W skrócie:

OBOWIĄZKOWE:

 • codzienna dowolna modlitwa w intencji brata zakonnego (wstawiennictwo i prośba o łaski na każdy dzień)

Modlitwy:

 1. Ojcze nasz (codziennie)
 2. Zdrowaś Maryjo (codziennie)
 3. Pod Twoją obronę (codziennie)

Tymi modlitwami obejmujemy adoptowanych, czyli tych, za których obiecaliśmy się modlić.

ZALECANE (w miarę indywidualnych możliwości):

 1. co najmniej raz w miesiącu uczestnictwo we Mszy Świętej w intencji wybranego zakonnika (Eucharystia to najowocniejsza z modlitw; wystarczy sama intencja w sercu).
 2. co najmniej raz w miesiącu odmówienie różańca ( ze wszystkich 4 części wystarczy tylko jedna: radosna / światła / bolesna / chwalebna) – może być podzielona na dziesiątki; jej celem jest błaganie o wstawiennictwo Maryi o zachowanie brata zakonnego w czystości).
 3. co najmniej raz w miesiącu odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia (przebłaganie za grzechy brata zakonnego).

W razie nie dotrzymania któregoś z warunków zaleca się odmówienie różańca w formie wynagradzającej. Zaleca się także uczestnictwo w Mszach Świętych  lecz nie jest to obowiązek. Najważniejsza jest bowiem codzienna modlitwa.
Chęć przystąpienia do Dzieła Duchowej Adopcji wystarczy zgłosić poprzez wysłanie do mnie informacji na maila: ddabz.info@gmail.com

W treści należy podać:

 1. swoje imię i nazwisko (a przynajmniej imię)
 2. imię i nazwisko brata zakonnego, za którego zobowiązujemy się modlić
 3. nazwę i adres zakonu w którym mieszka i pracuje
 4. czas trwającego zobowiązania
 5. jeśli dysponujecie jakimś kontaktem do brata zakonnego: adresem, mailem, nr telefonu to bylibyśmy bardzo wdzięczni, bo przyspieszyłoby to proces powiadamiania
 6. w przypadku innej narodowości niż polska, należy bezwzględnie podać kraj pochodzenia brata zakonnego

Jeśli zdarzy się, że z pewnych względów nie będzie możliwości kontynuowania adopcji, proszę by postępować odpowiedzialnie i od razu o tym zawiadomić, tak by ktoś inny mógł jak najszybciej przejąć danego brata zakonnego.

Adopcję dzielimy na terminową i stałą:

 1. Adopcja terminowa polega na zobowiązaniu się na czas określony do posługi adopcji, np. 6 miesięcy, rok, 17 miesięcy, 10 lat itd.
 2. Adopcja stała polega na tym, że dana osoba zobowiązuje się modlić za danego kapłana do końca swojego życia.

Uwaga:

 1. Brat zaadoptowany ,,terminowo” dostanie powiadomienie e-mail z informacją, a adoptowany na stałe dostaje specjalną kartkę wysłaną drogą pocztową.
 2. Jeżeli ktoś nie chce, aby powiadomić danego brata o adopcji to proszę o poinformowanie o tym w momencie zgłoszenia adopcji.
Reklamy

One thought on “Zasady adopcji

 1. Szczęść Boże,ponad rok temu adoptowałam na stałe Brata-nie jest to moja jedyna adopcja stała. Chcę powiedzieć że przynosi mi ona wiele radości duchowych ale też i tych ludzkich. Wiem ,nie chodzi o samozadowolenie. Codziennie dziękuję Bogu za Brata i codziennie modlę się o świętość życia i wierność powołaniu dla Niego. Ani przez chwilę nie żałowałam podjęcia się tej adopcji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s